Home
Spotkanie autorskie z Joanną Olech.
Wpisany przez Izabela Mazińska   
czwartek, 07 listopada 2019 15:07

W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy  Miejsko-Gminnej  Bibliotece Publicznej  w Nasielsku w dniu 28 października odbyły się spotkania autorskie z Joanną Olech- pisarką i ilustratorką książek dla dzieci.
Joanna Olech jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Znana jest również jako jurorka konkursów literackich i ilustratorskich, ekspertka Instytutu Sztuki Filmowej, współautorka podręczników do języka polskiego PWN. Jest autorką popularnej serii książek „Dynastia Miziołków”. Swoje teksty publikuje również na łamach takich czasopism jak „Tygodnik Powszechny”, „Rzeczpospolita”, „Nowe Książki”. Dorobek twórczy autorki, także jej ilustracje zdobyły wiele nagród i wyróżnień, m.in. nagrodę Naszej Księgarni, nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego, nagrodę specjalną Polskiej Sekcji IBBY.   
W trakcie spotkań Joanna Olech zdradziła dzieciom w jaki sposób została pisarką i bardzo ciekawie opowiadała o swojej twórczości oraz stworzonych przez siebie bohaterach literackich. Uczestnicy spotkań autorskich z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści, a także fragmentów książek, które prezentowała pani Joanna. Atrakcją spotkania były konkursy, zagadki  i zabawy. Ponadto dzieci miały okazję popisać się swoją kreatywnością, wymyślając na poczekaniu historie o smoku w różnych nastrojach, a w międzyczasie nasza Pisarka tworzyła ilustracje dając w ten sposób popis swoich zdolności plastycznych. Dla autorów najciekawszych historyjek nagrodą były słodycze oraz gromkie brawa. Wszyscy uczestnicy spotkań byli bardzo aktywni. Zakończyły się one, tradycyjnie rozdawaniem autografów  z „miziołkową” lub „pomponową” pieczątką .
Biblioteka zorganizowała dwa spotkania autorskie. Pierwsze z nich odbyło się w Szkole Podstawowej nr 1, drugie natomiast w  Szkole Podstawowej nr 2 w Nasielsku. Niezwykły urok oraz spontaniczność Joanny Olech, jej doskonały kontakt z dziećmi sprawiły, że były to  niezwykle  fascynujące spotkania  i zapewne twórcze dla wielu uczestników. Pani Joanna Olech oczarowała młodą publiczność swoją osobowością i poczuciem humoru. W tak miłej atmosferze czas poświęcony na spotkania upłynął bardzo szybko. Na pożegnanie Pani Joanna otrzymała od uczestników spotkań kwiaty oraz czekoladki.
Wszystkich zainteresowanych twórczością Joanny Olech zapraszamy do oddziału dla dzieci i młodzieży , gdzie znajduje się bogata oferta jej książek.